Konsultacija telefonu: +370 659 50005 / +370 602 18565

Bendraukime:

Teistumo pasekmės

Home Teistumo pasekmės
Teistumo-pasekmės

Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, kad teistumo pasibaigimas (kai asmuo baudžiamosios justicijos požiūriu nebelaikomas teistu) negali būti suprantamas taip, kad esą išnyksta pats asmens nuteisimo faktas, sąvokos „teistas“ ir „turintis teistumą“ iš esmės skiriasi: teistumas baudžiamosios justicijos požiūriu gali pasibaigti ar būti panaikintas, bet pats asmens nuteisimo faktas niekaip negali būti panaikintas ir visada lieka jo gyvenimo faktu ir biografijos dalimi (Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo 2011 m. lapkričio 11 d. nutarimas).

 

Taigi, juridinis faktas, kad asmuo anksčiau buvo teistas  yra vertinamas kaip asmenybę apibūdinanti aplinkybė

 

Nors teistumas išnyksta praėjus laikui ir žmogus laikomas nebaustu,  tačiau visuomenės tai dažnai pamiršta. Aplinkinių priklijuota nusikaltėlio etiketė „galioja“ kur kas ilgesnį terminą, o kartais net visą gyvenimą.

 

Teistumas – juoda dėmė biografijoje! Teistumas – tai įvairūs apribojimai ekonominėje, ūkinėje, darbinėje žmogaus veikloje.

  • Gali būti sunkiau gauti paskolą.
  • Užkertamas išvykimas į tam tikras šalis, negalite gauti vizos.
  • Teistas asmuo turi problemų norėdamas įsivaikinti.
  • Nemaža istorijų ir dėl negalėjimo įsigyti ginklo.
  • Darbdaviai baiminasi ir nenori priimti teisto asmens. Buvo atliktas kriminologinis tyrimas, kuris atskleidė, kad darbdaviai labiausiai vengia priimti į darbą būtent teistumą turinčius asmenis.
  • Kaip įmonės direktorius negalima dalyvauti viešuosiuose pirkimuose, nes turi neišnykusį teistumą.
  • Įstatymų reguliavimas, asmens teistumo atžvilgiu gali visam laikui užkirsti kelią dirbti tam tikrą darbą, užimti pareigas.
  • Gėda prieš šeimą, artimuosius.
  • Teistumas formuoja neigiamą nuostatą, todėl gali pakenkti santuokos ar skyrybų atveju.

Tinkamai pasinaudokite savo teisėmis

Net ir padarę nusikalstamą veiką, galite likti neteistu asmeniu, jei tinkamai pasinaudosite savo teisėmis bei laiku kreipsitės dėl kompetentingos teisinės pagalbos pas teisininkus (advokatus).

Atsiliepimai

Ona Sadziene
Ona Sadziene
2023-12-10
Esame labai dėkingi už išskirtinę pagalbą. Tai tikrai aukščiausio lygio profesionalumą ir kompetenciją turintys advokatai, tikri savo srities specialistai. Rūpinosi mūsų problema netgi praėjus pusei metų po teismo sprendimo. Rekomenduojame.
Gutijera Diatlova
Gutijera Diatlova
2023-11-29
Ačiū labai Jums. Rekomenduoju.
Augustė Dargė
Augustė Dargė
2023-11-21
Nuostabi firma. Ačiū uż pagalba.
Aleksej Komarov
Aleksej Komarov
2023-11-06
Quick advisory on my case, helped a lot.
Česlovas Lasevičius
Česlovas Lasevičius
2023-11-04
Nuoširdi rekomendacija. Darbas atliktas su kaupu, viskas aiškiai, konkrečiai. Visada atsakoma į klausimus. Dėkoju už pagalbą.
san san
san san
2023-11-03
Labai rekomenduoju šios įmonės paslaugas, viską išsamiai išaiškino, suteikė visapusiška pagalba, o kas svariaubiausia - nepriekaištingus rezultatus.